wymiary kontenerów

Jakie są wymiary kontenerów morskich?

Wiele osób zastanawia się, jakie są wymiary kontenerów morskich. Bez wątpienia jest to opłacalny środek transportu, który przydaje się wielu firmom. Można śmiało powiedzieć, że dzięki temu można osiągać bardzo wysokie inwestycje.

Wybór kontenera morskiego

Na rynku dostępne są nie tylko ponadgabarytowe przedmioty, ale również małe rzeczy. Z reguły transportowe są one z krajów, gdzie są zdecydowanie tańsze. Oznacza to, że zakup może być opłacalny, a nawet może na tym zarobić. Na rynku dostępne są również modele, które cechują się różnymi wymiarami kontenera morskiego. Możemy jednak wyróżnić trzy główne wymiary morskich kontenerów. Każdy z nich różni się długością i są to kolejno 3m, 6m oraz 12m. Oczywiście bez większego problemu można też znaleźć kontenery większe oraz mniejsze. Wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie.

Wybór producenta ma również duży wpływ na jakość kontenera. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działa na rynku i cieszą się naprawdę dobrą opinią. Warto podkreślić, że kontenery można dowolnie personalizować. Określone wymagania można dostosować do preferencji klienta. Wszystkie kontenery mają różne odległości. Z reguły są to 3m, 6m oraz 12m. Nie ma jednak większego problemu ze znalezieniem kontenerów mniejszych i większych. W ofercie niektórych producentów dostępna jest personalizacja wymiarów kontenerów. Jest to dobra opcja, ponieważ wtedy można pomieszczenie dopasować do wymagań konkretnego klienta. Najbardziej klasyczną wysokości kontenerów morskich jest 2,60 m. Większość kontenerów morskich wykorzystuje się w celach transportowych. Trzeba jednak wspomnieć, że zastosowanie mieszane mają coraz częściej kontenery morskie wymiary uzależnione są od wielu czynników. Najważniejszym celem jest oczywiście zredukowanie kosztów całego przedsięwzięcia. Należy pamiętać, że bardzo duże są możliwości personalizacji. Nie jest tajemnicą, że większe kontenery morskie są droższe. Ich transportowanie również generuje zdecydowanie więcej kosztów. Transportowanie potrafi być także bardzo kosztowne. Jeśli planujesz zakup swojego kontenera. Poważnym błędem jest zwracanie uwagi jedynie na jednorazowy oraz początkowy koszt. Rodzaj kontenera, który musisz zakupić również jest bardzo istotny. Niektóre wielkości są naprawdę charakterystyczne dla konkretnego rodzaju kontenera. Najlepiej wybrać rodzaj, który spełnia oczekiwania indywidualne. Trzeba też znaleźć właściwe miejsce na przechowywanie, ponieważ kontener nie znajduje się cały czas w podróży. Zanim ruszysz na kolejną wyprawę to musisz gdzieś go składować. Niestety nie ma wystarczająco dużo miejsca na niektórych magazynach.

Zastosowanie kontenerów

Warto dodać, że kontener można z powodzeniem wykorzystać również w warunkach domowych. W takim przypadku inwestycja w kontener wydaje się naprawdę dobrym rozwiązaniem. Nieruchomość po kilku latach można rozbudować o kolejne segmenty. Należy pamiętać, że do indywidualnych potrzeb powinny być dopasowane wymiary kontenerów morskich. Jakość wykonania jest ważna, ale nie można zapominać o jakości wykonania. Najlepiej zakupić kontener u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Wtedy można mieć pewność, że kontener posłuży przynajmniej kilka lat. Okresowe przeglądy co dwa lata powinny odbywać wszystkie kontenery morskie. Warto dodać, że w ciągu 5 lat do daty produkcji kontenera wykonywany jest pierwszy przegląd. Niskie koszty produkcji na dalekim wschodzie sprawiają, że przeniosła się tam prawie całość produkcji kontenerów morskich. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kontenery można załadować na samochód lub na statek. Należy pamiętać, że dźwigów najczęściej używa się w porcie. Warto dodać, że wystarczy 60 sekund, żeby kontener został załadowany z wybrzeża na statek.

Rozmiar kontenera

Rozmiar kontenerów morskich jest oczywiście podawany w stopach. Główną podstawą wymiarowania zgodnie ze standardami ISO jest moduł o długości 40 stóp. Dokładnie wynosi to 12 190 mm. Warto mieć na uwadze, że kontenery z odświeżanym dachem przeznaczone są do przewozu bardzo ciężkich ładunków i ponadgabarytowych. Otwierany dach sprawia, że ładunek może zostać załadowany od góry do kontenera. Na rynku dostępne są kontenery open-top ze zdejmowanym dachem typu plandeka oraz kontenery hard-top ze zdejmowanym dachem stalowym. Warto dodać, że kontenery morskie wykorzystywane są także do innych celów, niż transport towarów. Mogą pełnić rolę stacjonarnych magazynów do przechowywania różnych przedmiotów. Na budowy kontenery również wynajmowane są bardzo często. Umożliwiają magazynowanie materiałów budowlanych. Warto dodać, że kontenery morskie są też bazą stosowaną do innych celów. Mogą też pełnić funkcję mobilnego opakowania opakowania dla agregatów lub podobnych urządzeń tego typu. Wymiary kontenera morskiego są zależne od zastosowania. Kontener może też być wykorzystany do przechowywania materiałów niebezpiecznych dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.